FIO 07, 15.12.2013r. - Gwiazdka w Bieganowie. X Regionalny Cykl Spartakiad „Na sportowo i świątecznie”.

15 Gru 2013
691 razy

 logocim3

W dniach 07 – i 15 grudnia 2013r. na Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie odbyła się Gwiazdka „Na sportowo i świątecznie” w ramach realizacji projektu FIO: Centra Integracji Międzypokoleniowej „CIM-III” (nt. Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie).

Spotkanie -7 grudnia br- rozpoczęło się od wjazdu na Świetlicę Wiejską Mikołaja na skuterze, wiozącego Agnieszkę Frąckowiak- Sołtys Bieganowa, która powitała uczestników imprezy, w tym i przybyłych gości, wśród których znaleźli się:
-Tadeusz Tomaszewski-Poseł na sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,
-Wioleta Przybylska –Sołtys Wsi Zieliniec,
-Małgorzata Pietrzak- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganowie,
-Wojciech Majchrzak-Wójt Gminy Kołaczkowo,
-Jerzy Siemiątkowski-Radny Gminy Kołaczkowo,
-Adam Gierszewski-Radny Gminy Kołaczkowo,
-Paweł Mikołajczak-Firma Budowlana Kołaczkowo,
-Zbigniew Królikowski-Grupa Odnowy Wsi Bieganowo, Rada Sołecka Wsi Bieganowo.

Gwiazdki w swoim założeniu mają na celu-włączanie rodzin, opiekunów, w tym osób starszych –całych pokoleń w przygotowanie i organizację imprez, które kultywują wspólne tradycje świąteczne.

Stąd w Szkole Podstawowej w Bieganowie – w ramach „Warsztatów z zakresu rękodzieła” - dzieci, młodzież, dorośli przygotowywali wystrój Świetlicy, Kiermasz ozdób świątecznych (stroiki, bąbki, kartki świąteczne), piekli i dekorowali pierniki, które można było skosztować podczas imprezy gwiazdkowej. Wizytę świętego Mikołaja wręczającego słodkie podarunki poprzedził występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej w Bieganowie (uczniowie klas II, III, IV, VI). Młodzież zaprezentowała przedstawienie świąteczne na kanwie „Jasia i Małgosi”. W międzyczasie pomocnicy Św. Mikołaja częstowali przybyłych mieszkańców Bieganowa i okolic piernikami i cukierkami.

W imprezie uczestniczyło około 500 osób.

Uczestnicy spotkania „Na Świątecznie” otrzymali podarunki w postaci paczek świątecznych, współfinansowanych ze środków: dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, dotacji Gminy Kołaczkowo, Funduszy Sołeckich Wsi Bieganowo i Zieliniec, sponsorów prywatnych.

Gwiazdki realizowane w ramach projektu „CIM-III” mają również wymiar rekreacyjno-sportowy. Stąd w dniu 15 grudnia br (godz. 16.00)w Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie odbyła się Spartakiada Sportowa „Integracja na sportowo i świątecznie”, skierowana do całych pokoleń.

W ramach bloku sportowo-rekreacyjnego uczestnicy mogli wzmocnić swą sprawność fizyczną poprzez uczestnictwo w konkurencjach indywidualnych oraz zespołowych.

Zwycięzcy za zajęcie od I do III miejsca otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe, słodycze.

Cykl Spartakiad „Na sportowo i świątecznie” w miejscowości Bieganowo zorganizowali:

 Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
 Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie/FIO Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej,
 Ministerstwo Sportu i Turystyki,
 Rada Sołecka Wsi Bieganowo, Rada Sołecka Wsi Zieliniec, Szkoła Podstawowa w Bieganowie,
 Prywatni sponsorzy.
 Mieszkańcy Wsi Bieganowo.

Zadanie współfinansowano ze środków: dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, dotacji Gminy Kołaczkowo, w ramach, Funduszu Sołeckiego Sołectwa Bieganowo, Sołectwa Zieliniec sponsorów.

 

 Agnieszka Frąckowiak
Kierownik Projektu FIO

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze