FIO 19.06.2016r. - XVII Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów w Bieganowie.

19 Cze 2016
588 razy

 

W dniu 19 czerwca 2016roku w Bieganowie odbył się XVII Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie, Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”- Grupa Odnowy Wsi w Bieganowie, których partnerami projektowymi w tym integracyjnym przedsięwzięciu były:

- Rada Sołecka, Szkoła Podstawowa w Bieganowie, Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
-Ministerstwo Sportu i Turystyki,
-Gmina Kołaczkowo,
-Biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej,
-Ochotnicza Straż Pożarna w Kołaczkowie,
-Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni,
-Kids Academy-Animatorzy rekreacji,
-Młodzieżowe Centrum Kariery we Wrześni,
-Grupa Odnowy Wsi Budziłowo,
-Mieszkańcy Sołectwa Bieganowo, Gminy Kołaczkowo.

W Pojedynku uczestniczyło 14 drużyn reprezentujących wsie:

GMINA KOŁACZKOWO:
Bieganowo, Gałęzewice, Budziłowo, Wszembórz,Cieśle Małe, Spławie,

GMINA WRZEŚNIA:
Gonice, Węgierki

GMINA PYZDRY:
Kolonia Pietrzyków,

GMINA NIECHANOWO:
Jelitowo, Gurowo, Trzuskołoń, Żelazkowo,

GMINA CZERNIEJEWO:
Goranin.

A ponadto w konkurencjach w kategorii sołtysów wystąpiło 17 liderów/sołtysów poszczególnych wsi, tj.:

GMINA KOŁACZKOWO:
Bieganowo, Gałęzewice, Budziłowo, Wszembórz,Cieśle Małe, Spławie, Krzywa Góra

GMINA WRZEŚNIA:
Goniczki, Węgierki

GMINA PYZDRY:
Kolonia Pietrzyków, Rataje, Ksawerów

GMINA NIECHANOWO:
Jelitowo,Żelazkowo, Gurowo, Trzuskołoń

GMINA CZERNIEJEWO:
Goranin.

W ramach Pojedynku Drużyn przeprowadzono następujące konkurencje sportowo-rekreacyjne: rzut beretem, sztafeta „z miotłą”, wbijanie gwoździ w pal, rzut kaloszem pań, rzut kaloszem panów, gra „w kości” -dla seniorów, bieg w workach, toczenie beczki, przeciąganie liny.

Wyniki przedstawiają się w sposób następujący:

RZUT BERETEM:
1. Leszek Dobrzykowski-Gurowo,
2. Leszek Wysakowski-Budziłowo,
3. Piotr Michalak Wszembórz,

SZTAFETA Z MIOTŁĄ:
1. Cieśle Małe,
2. Goniczki,
3. Jelitowo,

WBIJANIE GWOŹDZI W PAL:
1. Jacek Walkowiak-Cieśle Małe,
2. Sławosz Staszak-Spławie,
3. Andrzej Sobkowiak-Trzuskołoń,

RZUT KALOSZEM PAŃ:
1. Anna Karbowiak-Goniczki
2. Justyna Bednarek-Gałęzewice,
3. Danuta Idziaszek-Ciesle Małe,

RZUT KALOSZEM PANÓW:
1. Piotr Walkowiak-Spławie,
2. Artur Pacocha-Węgierki,
3. Maciej Graczyk-Goranin,

GRA W KOŚCI-SENIORZY:
1. Wszembórz,
2. Bieganowo,
3. Goranin,

BIEG W WORKACH:
1. Cieśle Małe,
2. Bieganowo,
3. Pietrzyków Kolonia,

PRZECIĄGANIE LINY:
1. Gałęzewice,
2. Cieśle Małe,
3. Goniczki,

TOCZENIE BECZKI:
1. Budziłowo,
2. Spławie,
3. Pietrzyków Kolonia.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DRUŻYN (I-XIV miejsce) PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:
I - Cieśle Małe-125pkt.
II – Spławie-124pkt.
III –Goniczki-116pkt.
IV – Budziłowo -112pkt.
V- Bieganowo-107pkt.
VI- Trzuskołoń 106pkt.
VII-Gałęzewice-97pkt.
VIII-Wszembórz-95pkt.
IX –Jelitowo-93 pkt.
X-Gurowo -90pkt.
XI –Goranin 85pkt.
XII-Pietrzyków Kolonia-84pkt.
XIII-Węgierki-79pkt.
XIV-Żelazkowo-12 pkt.

W ramach Pojedynku Sołtysów przeprowadzono następujące konkurencje sportowo – rekreacyjne, w których finałowe miejsca zajęli:

JAZDA ŻÓŁWIA NA ROWERZE:
1. Andrzej Łyskawa-Rataje,
2. Jan Dobrychłop-Pietrzyków Kolonie,
3. Józef Lisiecki-Cieśle Małe,

QUIZ WIEDZY O SAMORZĄDZIE,SPORCIE, UNII EUROPEJSKIEJ:
1. Agnieszka Frąckowiak-Bieganowo,
2. Jacek Siwka-Goranin,
3. Wioleta Dzienniak-Spławie,

RZUT LOTKĄ DO TARCZY:
1.Robert Ptaszyński-Budziłowo,
2.Antoni Rogulski-Trzuskołoń,
3.Jacek Siwka-Goranin,

GRA W KOŚCI:
1.Mariusz Kozielski-Krzywa Góra,
2.Kazimierz Kosmala-Węgierki,
3.Robert Ptaszyński-Budziłowo,

RZUT KALOSZEM DO CELU:
1. Jacek Siwka-Goranin,
2. Anna Szklarkowska-Ksawerów,
3. Kazimierz Kosmala –Węgierki,

KLASYFIKACJA OGÓLNA SOŁTYSI (I-VI miejsce) :
I – Jacek siwka-Goranin-79pkt.
II – Robert Ptaszyński-75pkt.
III – Agnieszka Frąckowiak-Bieganowo-68pkt.
IV-Andrzej Łyskawa-Rataje-67pkt.
V-Jan Dobrychłop-Pietrzyków Kolonie-66pkt.
VI-Wiesław Urbaniak-65pkt.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji sportowo – rekreacyjnych, zarówno w klasyfikacji drużynowej wsi, jak i sołtysów, otrzymali pamiątkowe medale i puchary ( w kategoriach od 1 do 6 miejsca).

Ponadto Krystyna Łybacka Poseł do Parlamentu Europejskiego, wspierając integrację sołectw i sołtysów, ufundowała Puchary i nagrody rzeczowe najlepszym sołtysom uczestniczącym w Quizie wiedzy o samorządzie, sporcie i Unii Europejskiej, które w imieniu Pani Europoseł zwycięzcom wręczył Tadeusz Tomaszewski.

Podczas imprezy organizatorzy zapewnili przybyłym liczne towarzyszące zawodom atrakcje tj.: grochówkę, wyroby Spółdzielni Mleczarskiej we Wrześni: jogurty, maślanki, „gzikę wrzesińską” i in. napoje, kiełbasę z grilla. Dzięki Kids Academy dzieci i dorośli uczestniczyli w grach zabawach m.in. tj. chodzenie na szczudłach, pokaz dużych i małych baniek mydlanych, łowienie rybek, zabawa z chustą animacyjną, tańce animacyjne

Zaprezentowała swe kosmetyki również Firma Avon.

W imprezie pełnej sportowych emocji uczestniczło 14 sołectw i 17 sołtysów. We wszystkich konkurencjach indywidualnych i zespołowych oraz imprezach towarzyszących wzięło udział ponad 500 osób.

Projekt był został zrealizowany przy wsparciu środków dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, dotacji Urzędu Gminy Kołaczkowo, Funduszu Sołeckiego Sołectwa Bieganowo.

 

Agnieszka Frąckowiak

Kierownik projektu

 

 

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze