Zespół Folklorystyczny Ziemia Wrzesińska Featured

 

Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska” powstał w lutym 2004r. Jego założycielem, kierownikiem artystycznym i choreografem od samego początku jest Ryszard Zjeżdżałka.

Zespół jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej – Sekcja Polska International Organization of Folk Art.

Grupa w ciągu wielu lat działalności prezentowała się na wielu festiwalach międzynarodowych, promowała Wrześnię i powiat na imprezach o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Celem zespołu jest wierne kultywowanie folkloru nie tylko swojego regionu, ale także innych regionów Polski. Skład zespołu to: grupa taneczna (młodzież), grupa śpiewacka (dorośli), oraz grupa dziecięca. Program zawsze odbierany jest z dużym zainteresowaniem publiczności, decyduje o tym jego barwność i żywiołowość.

Kraje w których koncertował zespół: Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Rumunia, Węgry, Niemcy, Holandia, Belgia, Anglia.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze