06-25.12.2020r. Cykl Spartakiad „ Integracja na sportowo i świątecznie”  w Bieganowie.

25 Gru 2020
4025 razy

 

06-25.12.2020r.

Cykl Spartakiad „ Integracja na sportowo i świątecznie”  w Bieganowie.

          W dniach 06,07,08,09,10,11,12,15,19 i 25 grudnia 2020r. w Bieganowie odbył się Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”, który w swoim założeniu ma na celu zintegrowanie środowiska lokalnego wokół przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, włączając rodziny, opiekunów, w tym osoby starsze – całe pokolenia w przygotowanie i organizację imprez, kultywując tym samym wspólne Tradycje Bożonarodzeniowe. Stąd– w ramach „Warsztatów z zakresu rękodzieła artystycznego- Świąteczna Dekoratornia” -przedstawiciele: Rady Sołeckiej, Grupy Odnowy Wsi (Stowarzyszenia „Wielkopolscy Bieganie”), Koła Gospodyń Wiejskich, Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”, w tym- młodzieżowi Wolontariusze skupieni wokół tych organizacji - w Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie przygotowywali ozdoby świąteczne, choinkę, „paczki świąteczne”- dla dzieci, młodzieży, seniorów 70+,”Aktywnych 15+”.

         Gwiazdka w Bieganowie w tym roku - z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne - została przeprowadzona na całkowicie odrębnych zasadach,  w zgodzie z obostrzeniami przybrała formę 10-ciu spotkań, podczas których Organizatorzy zaproponowali uczestnikom w świetlicy, na jej tarasie udział w bloku rekreacyjno-sportowym, tj. w „grze w „kości”. W rezultacie - zwycięzcy tej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale(nt. Julia Grępka, Weronika Grępka, Dawid Kuźma, Kacper Dobrowolski, Emilia Korczyńska, Dobrosława Jakubowska, Kuba Iberflus, Przemysław Grabowski, Czesław Staszak, Waldemar Kuźma, Artur Kopaczewski, Julian Gałecki, Adam Konieczka, Renata Cyrulewska, Tomasz Chlebowski, Mariusz Bin).

Kolejnym etapem Gwiazdki były spotkania z Mikołajami, którzy w towarzystwie pomocników i pomocnic wręczali uczestnikom projektowym Gwiazdki - „paczki świąteczne”, docierając do ich mieszkań – złożyli Życzenia Bożonarodzeniowe i obdarowali ich słodkościami.

Punktem kulminacyjnym projektu „Integracja na sportowo i świątecznie” był Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Vehikuł Czasu Band-Izy i dj. Bociana -25.12.2020r.  przed budynkiem Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie. Bieganowianie uczestniczyli w tym Kolędowaniu –słuchając i śpiewając  tradycyjne Polskie Kolędy na balkonach, zza okien-poprzez uchylone, otwarte okna  w swoich mieszkaniach, jak i  przed domostwami.

 

Współorganizatorzy, partnerzy projektu:

 • Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie,
 • Ministerstwo Sportu w Warszawie,
 • Rada Sołecka Wsi Bieganowo,
 • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie” /Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
 • Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni Bieganowianie” Bieganowie,
 • Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
 • Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”,
 • Zespół Vehikuł Czasu Band
 • Radio Września
 • Mieszkańcy Bieganowa.

W Cyklu Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie” w Bieganowie w 2020r. uczestniczyło 270 osób.

Gwiazdki w Bieganowie, zrealizowane -w ramach projektu:
 Cykl imprez i warsztatów sportowo-rekreacyjnych,
zadania: Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”

sfinansowano ze środków:

 • dotacji Ministerstwa Sportu i środków własnych Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan

                                                 - wręczono 180 „paczek świątecznych”,

 • Stowarzyszenia "Wielkopolscy Bieganie"-Grupy Odnowy Wsi Bieganowo,
 • Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywni Bieganowianie”

                                                          -wręczono 90 „paczek świątecznych”.

 

logot2021

 

Opracowanie: koordynator projektu: Agnieszka Frąckowiak

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze