Koncert „Serce za serce” – dla Niny.


22 czerwca 2014r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się Koncert charytatywny „Serce za serce” – dla Niny. To kulturalne wydarzenie zorganizowano w szczytnym celu dla 2,5 letniej Niny Żylińskiej z Pruszcza Gdańskiego. Dziewczynka w listopadzie skończy-trzy lata, w styczniu tego roku miała amputowane obie nóżki. Nie wykształciły się u niej kolana i kości piszczelowe. Po operacji Nina będzie musiała korzystać z protez, które wraz z jej wzrostem trzeba wymieniać. To spory koszt, któremu jej rodzice nie są w stanie sprostać samodzielnie. Podczas bezpłatnego koncertu, w którym wystąpiły: Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”, Zespół Tańca Towarzyskiego, każdy mógł złożyć datek.

Odległość i nieznajomość nie miały żadnego znaczenia. Kiedy do kierownika artystycznego i członków Zespołu Folklorystycznego„Ziemi Wrzesińskiej” dotarła prośba z Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, wszyscy zgodnie stwierdzili, że muszą wystąpić dla Niny.

Współorganizatorzy występu to:

  • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo.

  • Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”,

  • Rada Sołecka Wsi Bieganowo,

  • Wrzesiński Ośrodek Kultury,

  • Urząd Miasta i Gminy Września,

  • Fundacja „Zdążyć z Pomocą”.

 

Patronat honorowy nad koncertem objął Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski.


Agnieszka Frąckowiak

Sołtys Wsi Bieganowo

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze