24.09.2011 Plac Spotkań Wielopokoleniowych w miejscowości Bieganowo.

25 Wrz 2011
785 razy

 

Plac Spotkań Wielopokoleniowych, który został uroczyście otwarty 24.09.2011r.(towarzyszyła temu organizacja Festynu Rodzinnego) jest miejscem stworzonym z myślą o najmłodszych, ale także o ich rodzicach i dziadkach. Składa się na niego Plac zabaw oraz Miejsce spotkań integracyjnych w postaci ławostołu, usytuowanego w kompleksie rekreacyjnym tuż przy Świetlicy Wiejskiej. Realizacja projektu odpowiada zatem potrzebom różnych grup użytkujących, od najmłodszych po starszych mieszkańców korzystających ze swobodnego miejsca rekreacji.

Pieniądze na ten cel: 71.000,00 zł pochodzą z: dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Funduszu Sołeckiego Sołectwa Bieganowo, Sponsorów, Urzędu Gminy Kołaczkowo, wkład pracy własnej wnieśli w stworzenie tego miejsca sami mieszkańcy Bieganowa.
 

Całkowita wartość projektu: 71 000,00zł zł
Dotacja UMWW: 40 000,00 zł

Wkład finansowy gminy/fundusz sołecki: 17 000,00 zł
Wkład rzeczowy gminy-2000,00zł
Wkład własny mieszkańców: 12 000,00 zł
w tym praca: 6000,00 zł
w tym środki pieniężne 6000,00zł

Plac Spotkań Wielopokoleniowych jest jednym z elementów, które mają wpłynąć ma poprawę infrastruktury, wizerunku wsi, pobudzić aktywność mieszkańców do realizacji „oddolnych inicjatyw” związanych z utrzymaniem, odbudową i poprawą dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego wsi. 

Zadanie zrealizowane w okresie 2010-2011 współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Wielkopolska Odnowa Wsi, Konkurs: „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

 

Partnerstwo projektowe:

  • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
  • Rada Sołecka Wsi Bieganowo,
  • Parafia pw. Św. Krzyża w Bieganowie,
  • Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego,
  • Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Poznaniu,
  • Gmina Kołaczkowo,
  • Mieszkańcy Bieganowa.

 

Agnieszka Frąckowiak
Lider Grupy Odnowy Wsi Bieganowo
Autorka projektu

 

 

 WOW logo

 

24.09.2011r. Otwarcie Placu spotkań Wielopokoleniowych w Bieganowiega

 

 Praca społeczna mieszkańców wsi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze