09.11.2018r. do 21.12.2018r. Warsztaty Fitnes:"Junior-Senior&FIT"

21 Gru 2018
411 razy

 

09.11.2018r. do 21.12.2018r. Warsztaty Fitnes:"Junior-Senior&FIT".


W okresie od 09.11.2018r. do 21.12.2018r. w miejscowościach: Bieganowo (Świetlica Wiejska w Bieganowie, Wrzesiński Ośrodek Kultury) i Kołaczkowo ( Gminny Ośrodek Kultury) –w ramach projektu „Cykl imprez i warsztatów sportowo-rekreacyjnych” odbyły się - Warsztaty Fitnes:"Junior-Senior&FIT".

Był to program składający się z cyklu mini wykładów, zachęcających do aktywności fizycznej i wykazujących jej znaczenie dla zachowania zdrowia, sprawności i witalności -oraz odpowiednio dobranego programu zajęć ruchowych, obejmujących gimnastykę prozdrowotną, ogólnorozwijającą, w tym zajęcia aerobic, folklorystyczne, „tańce świata”, skierowane do „osób w każdym wieku”.

Uczestnicy Warsztatów taneczno-ruchowych przekonali się, że taniec ma wielki wpływ na koordynację ruchową, wzmocnienie mięśni utrzymujących prawidłową sylwetkę oraz redukcję ewentualnych wad postawy, płaskostopia. Poprzez różnorodne formy zapewnia odpowiedni poziom wydolności i sprawności fizycznej organizmu. Przyczynia się do wykształcenia określonych postaw, tworząc pewien styl życia. Uczy organizowania i spędzania wolnego czasu. Ponadto ma bardzo korzystny wpływ na kondycję psychofizyczną. Umożliwia człowiekowi odreagowanie złych emocji, z którymi codziennie ma do czynienia. Techniki, znajdujące zastosowanie podczas Warsztatów wywodzą się z improwizacji tańca współczesnego, spontanicznego, dawnych tańców plemiennych, tańców w kręgu, pracy z ciałem, przybierają formę treningu odczuwania ćwiczeń relaksacyjnych. Z kolei Warsztaty z zakresu kultury tańca ludowego, które w połączeniu z przekazem walorów tradycji pieśni i tańca ludowego stanowiły czynnik zarówno szeroko pojętej integracji międzypokoleniowej, jaki ten, dzięki któremu dana społeczność lokalna zachowuje określoną kulturę miejsca, w którym żyje. Zadanie to, zaadresowane zostało do osób „w każdym wieku” w celu podniesienia kondycji i witalności, wzrostu energii i siły życiowej, zdobycia umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi, a ponadto - podążający w kierunku rozbudzenia kreatywnej postawy do życia.

W zajęciach wzięło udział 50 uczestników przedstawicieli różnych grup społeczności lokalnych: dzieci, młodzieży, osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz otoczenie grupy projektowej.

 

Zadanie zrealizowano w ramach projektu:
Cykl imprez i warsztatów rekreacyjno-sportowych przy wsparciu finansowym:

  • Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie
  • Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie
  • Stowarzyszenia „ Wielkopolscy Bieganie” w Bieganowie
  • Gminy Kołaczkowo
  • Sołectwa Bieganowo (Fundusz Sołecki)

 logotypy122018

 Opracowanie: 
Agnieszka Frąckowiak
Koordynator projektu

 

 

 

 


 
 

 

  

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze