Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki, Dziecka, Ojca, Seniora, Rodziny w Bieganowie.

05 Cze 2016
3735 razy

04 czerwca 2016r. mieszkańcy Bieganowa i okolic (ok. 150 osób) uczestniczyli w Festynie z okazji Dnia Matki, Dziecka, Ojca, Seniora, Rodziny, zorganizowanym przy Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie.


Partnerami tego przedsięwzięcia projektowego byli-udzielający wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego:
- Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
- Rada Sołecka Wsi Bieganowo,
- Krystyna Łybacka Poseł do Parlamentu Europejskiego,
- Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Kołaczkowie,
- Młodzieżowe Centrum Kariery we Wrześni,
- Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni,
- Mieszkańcy Wsi Bieganowo.


Podczas imprezy dzieci, młodzież i dorośli, w tym seniorzy: brali udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, tj.: w „grze w kości”, strzelali z wiatrówki, rzucali kaloszem na odległość, woreczkami do kosza. Sporo emocji wzbudziła konkurencja: ciągnięcie liny. Bieganowianie toczyli swe potyczki międzypokoleniowo.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe medale, ufundowane przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, a ponadto - nagrody rzeczowe sponsorowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery we Wrześni ( w ramach Quizu wiedzy o lokalnej historii, Unii Europejskiej).

W trakcie Festynu Rada Sołecka Wsi Bieganowo i Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie” obdarowywały przybyłych gości słodkimi podarunkami, kiełbaską z grilla. Degustowano lokalne produkty: „wrzesińską gzikę”, jogurty, kefiry, przygotowane przez Spółdzielnię Mleczarską we Wrześni, jak i -ciasta upieczone przez mieszkańców Bieganowa. Festyn uświetnili druhowie OSP w Kołaczkowie, którzy zaprezentowali pokaz z zakresu ratownictwa medycznego, m.in. „ścianę wodną”.

 

Agnieszka Frąckowiak

Sołtys Wsi Bieganowo

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze