28.03.2021 - Akcja „Nakręcamy się dla Patryka”

28 Mar 2021
1151 razy

 

 Akcja „Nakręcamy się dla Patryka”


ppSołectwo Bieganowo – przy wsparciu partnerów społecznych -prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek dla Patryka Marciniaka, absolwenta Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, który na początku 2020 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Patryk w chwili obecnej przebywa w hospicjum. Konieczna jest specjalistyczna rehabilitacja, aby odzyskał dawną sprawność. Pieniądze ze zbiórki nakrętek zostaną w całości przekazane na jego rehabilitację.

Nakrętki (wykonane z plastiku, np.: z opakowań spożywczych, z butelek po napojach, kartonach po sokach i mleku, ketchupie, z opakowań po środkach chemicznych- tj. szampony, pasty do zębów, płyny
do prania/płukania, kosmetykach, płynach do naczyń, spryskiwaczach itp.)

można dostarczać do:
Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie
siedziby Szkoły Podstawowej w Bieganowie,
Młodzieżowego Centrum Kariery i Hufca Pracy we Wrześni
(Koszarowa 12, 62-300 Września, budynek Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni),

Nasze Sołectwo dołączyło w tej Akcji do grona lokalnych Partnerów tj. :
- Młodzieżowe Centrum Kariery i Hufiec Pracy we Wrześni(Klub Aktywnych),
- Szkoła Podstawowa w Bieganowie,
- Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni Bieganowianie”,
- Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie” w Bieganowie,
- Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”,
- Radio Września.

Akcja ta została szeroko rozpropagowana w środowisku lokalnym. Młodzież rozwieszała plakaty informacyjne, zostawiała ulotki dotyczące zbiórki nakrętek w zaprzyjaźnionych zakładach pracy i sklepach. Promocja Akcji odbyła się również w lokalnym Radio Września, w związku z czym trafiono do szerszej grupy odbiorców. Wsparcia udzieliły: Sołectwo Bieganowo, Szkoła Podstawowa w Bieganowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni Bieganowianie”, Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”, Mieszkańcy Powiatu Wrzesińskiego ( w tym: Bieganowa, Żydowa, Zielińca, Borzykowa, Wrześni, Psar Małych, Psar Polskich).

W I etapie Zbiórki (luty-marzec 2021) udało nam się zebrać 150kg nakrętek, które zostały zawiezione do skupu. Uzyskane środki pieniężnie zostaną przekazane na konto fundacji „Światło”,- ta organizacja opiekuje się Patrykiem.

ZAPRASZAMY

o wzięcia udziału w kontynuacji Akcji.

Opracowanie: Agnieszka Frąckowiak

 

 

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze