07-08-09.12.2018r. Gwiazdki „na sportowo i świątecznie” w Bieganowie i Budziłowie.

09 Gru 2018
729 razy

 


07-08-09.12.2018r. Gwiazdki „na sportowo i świątecznie”
w Bieganowie i Budziłowie.

W dniach 07 grudnia 2018r. w Budziłowie, 08 i 09 grudnia 2018r. w Bieganowie odbyły się Gwiazdki „na sportowo i świątecznie” w ramach realizacji projektu Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan: Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”.


Bieganowo


Gwiazdki w swoim założeniu mają na celu zintegrowanie środowisk lokalnych wokół przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, włączając rodziny, opiekunów, w tym osoby starsze – całe pokolenia w przygotowanie i organizację imprez, które kultywują wspólne tradycje świąteczne. Stąd w Bieganowie – w ramach „Warsztatów z zakresu rękodzieła”- młodzież, dorośli przygotowywali ozdoby świąteczne, które zostały zaprezentowane podczas imprez gwiazdkowych 08 i 09 grudnia.


Spotkanie w Świetlicy Wiejskiej Bieganowie 08 grudnia 2018r. przebiegało pod hasłem: Cykl Spartakiad integracja na sportowo i świątecznie. Organizatorzy zaproponowali uczestnikom konkurencje sportowo- rekreacyjne, kierując je do całych pokoleń. W ramach bloku rekreacyjnego mogli oni wzmocnić swą sprawność fizyczną poprzez uczestnictwo w konkurencjach tj.: rzuty woreczkami do kosza, zbijanie kręgli, „gra w „kości”, sztafeta-z jajkiem i hulajnogą. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji, za zajęcie od I do III miejsca otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy – słodycze, ufundowane przez Stowarzyszenie” Wielkopolscy Bieganie”- Grupę Odnowy Wsi Bieganowo. Punktem kulminacyjnym Gwiazdki były „paczki świąteczne” ze słodyczami, które dzieciom i młodzieży wręczyli Mikołaje w towarzystwie pomocni-ków i pomocnic.

W dniu 09 grudnia 2018r. na Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie odbyła się ”Gwiazdka Aktywni Bieganowo -Senior 70+” – realizowana również w ramach realizacji projektu: Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”.

Przedsięwzięcie to zostało skierowane do seniorów i osób, które aktywnie działają na rzecz miejscowości Bieganowo i jej mieszkańców. Spotkanie rozpoczęła- witając przybyłych gości- Sołtys Bieganowa Agnieszka Frąckowiak. Zainicjowała zarazem występ Jubileuszowy Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”, która rozpoczęła obchody 15-lecia funkcjonowania i 60-lecia pracy artystycznej choreografa i kierownika Zespołu Ryszarda Zjeżdżałki. Na salę wjechał w towarzystwie Mikołajów tort jubileuszowy, który rozkrojony trafił na stoły uczestników spotkania. Kosztowali oni również ciasta i wypieki przygotowane przez mieszkanki Bieganowa. Po czym na scenie pojawili się tancerze i chór „Ziemi Wrzesińskiej” , który zaprezentował piosenki i przyśpiewki, tańce regionalne „ z Wielkopolski”, narodowe „Polonez” , „Mazur”, „Krakowiak”, „Oberek”, Z Pogórza Karpackiego „Sarnę”. Tradycyjnie wystąpił też Klub Tańca Towarzyskiego. W jego wykonaniu mogliśmy zobaczyć „Tańce świata”: Walc angielski, Tango, Quickstep, Cha Cha. Punktem kulminacyjnym Imprezy było wręczenie „świątecznych paczek ze słodyczami” wszystkim uczestnikom Gwiazdki, życzenia świąteczne i noworoczne.

Spotkanie świąteczne uświetnili swoją obecnością zaproszeni partnerzy:

 • Tadeusz Tomaszewski-Prezes Honorowy Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,
 • Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia "Wielkopolscy Bieganie": Agnieszka Frąckowiak-Prezes, Julian Gałecki-Wiceprezes,   Kinga Iberflus  i Zbigniew Podlewski-Członkowie Zarządu, 
 • Ilona Orakowska-Sekretarz Gminy Kołaczkowo,
 • Edmund Kubis-Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczkowie,
 • Urszula Strzeszyńska-Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Wrześni,
 • Waldemar Stefański-Kierownik Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
 • Ryszard Zjeżdżałka - Kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”,
 • Alina Czajkowska-Przychodnia AR-MED Sokolniki,
 • Paweł Mikołajczak-Zakład Malarsko-Budowlany. Budownictwo Zabytkowe i Współczesne,
 • Mieszkańcy Bieganowa.

 

Budziłowo

Spotkanie w Budziłowie 07 grudnia 2018r. - miało charakter rekreacyjno-sportowy. Stąd w Budziłowskiej Świetlicy Wiejskiej odbyła się Spartakiada sportowo-rekreacyjna, skierowana do dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkania rzucali woreczkami do kosza, zbijali kręgle, grali w „kości”. Wtórowali, kibicowali im w tych potyczkach dorośli, którzy przygotowali kolację wigilijną a Sołtys Wsi Budziłowo Robert Ptaszyński wprowadził obecnych na Spartakiadzie w część kulturalną, cytując: Jak co roku jest w zwyczaju w naszym polskim obyczaju, w Budziłowie w gronie wspólnym spotkać się w tym dniu szczególnym. Śpiewaliśmy dziś kolędy, a Mikołaj dał prezenty. Podczas wigilijnej kolacji pojawił się zatem Mikołaj, który rozdał paczki świąteczne ze słodyczami. Zostały też wręczone medale zwycięzcom konkurencji sportowo-rekreacyjnych.

Partnerzy przedsięwzięcia:

 • Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie,
 • Gmina Kołaczkowo,
 • Rada Sołecka Wsi Budziłowo,
 • Grupa Odnowy Wsi Budziłowo,
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Budziłowie,
 • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie” w Bieganowie,
 • Mieszkańcy Budziłowa.

W Gwiazdkach „ na sportowo i świątecznie w Bieganowie i Budziłowie uczestniczyło 300 osób.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, dotacji Gminy Kołaczkowo, ze środków Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie, ze środków Stowarzyszenia „Wielkopolscy Bieganie” w Bieganowie.


Agnieszka Frąckowiak


Kierownik projektu

stopka

 

 

 


08.12.2018r. Cykl Spartakiad "na sportowo i świątecznie w Bieganowie".

 

 

09.12.2018r. "Gwiazdka-Aktywni Bieganowo- Senior 70+" w Bieganowie.

  

 

07.12.2018r.Gwiazdka w Budziłowie.

 Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze