19.02. - 16.04.2018r.„E-kompetencje drogą do rozwoju personalnego”-realizacja projektu szkoleniowego z zakresu podniesienia kompetencji informacyjno-komunikacyjnych w Bieganowie.

16 Kwi 2018
554 razy

Obrazek1

      

19.02.16.04.2018r.„E-kompetencje drogą do rozwoju personalnego”-realizacja projektu szkoleniowego z zakresu podniesienia kompetencji informacyjno-komunikacyjnych w Bieganowie.

W Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie w okresie od 19 lutego do 16 kwietnia 2018r. zrealizowano projekt: „E-kompetencje drogą do rozwoju personalnego”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach wsparcia, udzielanego na rzecz Uczenia się przez całe życie, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Realizatorem tego zadania projektowego, którego celem było podniesienie kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych osób powyżej 24r.ż, w tym - powyżej 50rż. poprzez Szkolenie z zakresu obsługi komputera o standardzie ECDL, było Centrum Edukacyjne Żelazna Magdalena Karpik-Adamska z Warszawy. 

W zajęciach komputerowych uczestniczyło 15 osób z terenu Gminy Kołaczkowo. Byli to mieszkańcy wsi: Bieganowo, Sokolniki.

Szkolenie obejmowało tematykę:

  • podstaw pracy w sieci, tj.: zasady przeszukiwania internetu, informacje uzyskiwane z internetu, pojęcia związane z komunikacją, używanie poczty elektronicznej;
  • przetwarzanie tekstów, tj.: pracę z aplikacją, tworzenie dokumentów, formatowanie, obiekty, korespondencję seryjną, przygotowywanie wydruków; 
  • arkusze kalkulacyjne, tj.: użycie aplikacji, komórki, zarządzanie arkuszami, reguły  i funkcje, formatowanie, wykresy, formatowanie arkusza;
  • IT Security, tj.: zagrożenia danych, zabezpieczanie zasobów.

Partnerstwo projektowe:

  • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
  • Rada Sołecka Wsi Bieganowo.
  • Centrum Edukacyjne Żelazna Magdalena Karpik-Adamska Warszawa.

Opracowanie: Agnieszka Frąckowiak

 

efs

 

Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach wsparcia, udzielanego na rzecz Uczenia się przez całe życie, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze