18.02.2018 - Koncert "Serce za serce" w Nekli

18 Lut 2018
618 razy

Obrazek1

      

Koncert „Serce za serce”
Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”.


Nekla, 18.02.2018 r.

 

 

18 lutego 2018r. w Nekielskim Ośrodku Kultury odbył się Koncert „Serce za serce” Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”.

Koncert „Ziemi Wrzesińskiej” to już tradycja. Każdego roku dziękuje ona w ten sposób publiczności, darczyńcom i sponsorom, podsumowuje poprzedni rok pracy Zespołu.

Licznie przybyłą publiczność powitał choreograf i kierownik artystyczny Ryszard Zjeżdżałka, który przez blisko dwie godziny prowadził konferansjerkę, rozśmieszał, nucił zapomniane piosenki ludowe.

Na scenie pojawili się tancerze, którzy zaprezentowali tańce: wielkopolskie, w tym - z batami, szamotulskie, poloneza, mazura, krakowiaka, tańce z Pogórza Karpackiego, z okolic Rzeszowa. Grupa śpiewacza wykonała utwory wokalne, zarówno w oryginalnej manierze wielkopolskiej, jak i piosenki z różnych regionów Polski.

Koncert uatrakcyjnili tancerze z Wrzesińskiego Klubu Miłośników Tańca Towarzyskiego, którzy zaprezentowali pełną gamę tańców towarzyskich, tj. walc angielski, fokstrot, jive, tango, cha cha cha, samba.

Koncert „Ziemi Wrzesińskiej” i przyjaciół oklaskiwało kilkaset osób - 150 widzów.

Partnerstwo projektowe:

  • Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”,
  • Nekielski Ośrodek Kultury,
  • Wrzesiński Klub Miłośników Tańca Towarzyskiego,
  • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
  • Rada Sołecka Wsi Bieganowo.
Opracowanie:
Agnieszka Frąckowiak

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze