11.02.2018 - Koncert "Serce za serce" we Wrześni

11 Lut 2018
605 razy

Obrazek1

      

Koncert „Serce za serce”
Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”.


Września, 11.02.2018r.

 

 

11 lutego 2018r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się doroczny Koncert „Serce za serce” Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”.

Koncert „Ziemi Wrzesińskiej” to już tradycja. Każdego roku dziękuje ona w ten sposób publiczności, darczyńcom i sponsorom, podsumowuje poprzedni rok pracy Zespołu.

Licznie przybyłą publiczność powitał choreograf i kierownik artystyczny Ryszard Zjeżdżałka, który przez blisko dwie godziny prowadził konferansjerkę, rozśmieszał, nucił zapomniane piosenki ludowe.

Na scenie pojawili się tancerze, którzy zaprezentowali tańce: wielkopolskie, w tym - z batami, szamotulskie, poloneza, mazura, krakowiaka, tańce z Pogórza Karpackiego, z okolic Rzeszowa. Grupa śpiewacza wykonała utwory wokalne, zarówno w oryginalnej manierze wielkopolskiej, jak i piosenki z różnych regionów Polski.

Koncert uatrakcyjniły rubaszne gwarowe żarty w wykonaniu Elżbiety Kirstein-Stanek, Kierownika Artystycznego Zespołu „Złote Kłosy” z Bonikowa (Gm. Kościan), która była gościem specjalnym wieczoru. Swoimi anegdotami rozbawiała publiczność „do łez”.

Sporo emocji wzbudziły występy Klubu Miłośników Tańca Towarzyskiego, działającego przy Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Koncert „Ziemi Wrzesińskiej” i przyjaciół oklaskiwało kilkaset osób - 350 widzów.

Partnerstwo projektowe:

  • Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”,
  • Wrzesiński Ośrodek Kultury,
  • Wrzesiński Klub Miłośników Tańca Towarzyskiego,
  • Zespół Folklorystyczny „Złote Kłosy” z Bonikowa,
  • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
  • Rada Sołecka Wsi Bieganowo.


Opracowanie:
Agnieszka Frąckowiak

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze