09-10.12.2017 - Gwiazdka "na sportowo i świątecznie" w Bieganowie

10 Gru 2017
617 razy

Obrazek1

 

 

 

 

 

 

  

W dniach 09– i 10 grudnia 2017r. na Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie odbyła się Gwiazdka „na sportowo i świątecznie” w ramach realizacji projektu: Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”, współfinansowanego ze środków dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, Stowarzyszenia „Wielkopolscy Bieganie”-Grupy Odnowy Wsi Bieganowo, Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Funduszu Sołeckiego Sołectwa Bieganowo i Zieliniec.

Spotkanie -09 grudnia br- miało charakter rekreacyjno-sportowy. Stąd w Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie odbyła się Spartakiada Sportowa „Integracja na sportowo i świątecznie”, skierowana do całych pokoleń. W ramach bloku sportowo-rekreacyjnego uczestnicy mogli wzmocnić swą sprawność fizyczną poprzez uczestnictwo w konkurencjach tj.: rzuty woreczkami do kosza, zbijanie kręgli, „gra w „kości”, skoki na piłkach, podbijanie piłeczki rakietką pingpongową. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji, za zajęcie od I do III miejsca otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy – słodycze, ufundowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan,Grupę Odnowy Wsi Bieganowo . 

Gwiazdka –„Gala”-10.12.2017r. rozpoczęła się od wejścia na Świetlicę Wiejską w Bieganowie 2 Mikołajów i ich pomocników, prowadzących Agnieszkę Frąckowiak- Sołtyskę Bieganowa, która powitała uczestników imprezy, w tym i przybyłych gości, wśród których znaleźli się:

 • Stanisław Dolaciński- Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,
 • Anna Stanowska- Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,
 • Teresa Waszak-Wójt Gminy Kołaczkowo,
 • Czesława Konieczna–Sołtys Wsi Zieliniec,
 • Małgorzata Pietrzak- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganowie,
 • Zenon Jerzak-Radny Gminy Kołaczkowo,
 • Paweł Mikołajczak-Partner Prywatny,
 • Ryszard Zjeżdżałka –Kierownik Artystyczny i choreograf Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”.

Gwiazdki w swoim założeniu mają na celu zintegrowanie środowisk lokalnych wokół przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, włączając rodziny, opiekunów, w tym osoby starsze –całe pokolenia w przygotowanie i organizację imprez, które kultywują wspólne tradycje świąteczne.

Stąd w Szkole Podstawowej w Bieganowie – w ramach „Warsztatów z zakresu rękodzieła”-dzieci, młodzież, dorośli przygotowywali Kiermasz ozdób świątecznych, które można było nabyć podczas imprezy gwiazdkowej. Imprezę uświetnili przedstawiciele Firmy Kosmetycznej FM.

Wizytę Świętych Mikołajów, wręczających słodkie podarunki poprzedził występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej w Bieganowie. Młodzież zaprezentowała „Bajkowe Jasełka”. W międzyczasie pomocnicy Św. Mikołaja częstowali przybyłych mieszkańców Bieganowa i okolic cukierkami.

Uczestnicy spotkania „na świątecznie”: dzieci, młodzież : uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieganowie (nt.z Bieganowa, Zielińca, Żydowa, Grabowa Królewskiego), maluchy w wieku od 1 do 4r ż. z Bieganowa i Zielińca oraz aktywnie działający społecznicy, skupieni wokół Grupy Odnowy Wsi Bieganowo, w tym Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”, otrzymali podarunki w postaci paczek świątecznych (300 szt.).

W imprezie uczestniczyło około 300 osób.

Cykl Spartakiad „Na sportowo i świątecznie” w miejscowości Bieganowo zorganizowali:

 • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”-Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
 • Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie,
 • Rada Sołecka Wsi Bieganowo,
 • Rada Sołecka Wsi Zieliniec,
 • Szkoła Podstawowa w Bieganowie,
 • Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
 • Mieszkańcy Wsi Bieganowo.

Agnieszka Frąckowiak

Koordynator projektu

 

 

 

   

09.12.2017r. Gwiazdka "na sportowo"

 

 

10.12.2017r. Gwiazdka Gala "na świątecznie"

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze