19.02.2017r. - Koncert "Serce za serce"

20 Lut 2017
1072 razy

 

19 lutego 2017r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się doroczny Koncert „Serce za serce” Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”.

Koncert był podsumowaniem poprzedniego 2016 roku pracy Zespołu, podziękowaniem za wsparcie jego działalności wszystkim darczyńcom i sponsorom.

Licznie przybyłą publiczność oraz gości tj.: Tadeusz Tomaszewski - Prezes Honorowy Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Przedstawiciel Biura Krystyny Łybackiej Poseł do Parlamentu Europejskiego, Marcin Makahoński-Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Agnieszka Frąckowiak-Prezes Stowarzyszenia „Wielkopolscy Bieganie” w Bieganowie, powitał choreograf i kierownik artystyczny Ryszard Zjeżdżałka. Na scenie pojawili się tancerze, którzy zaprezentowali tańce: wielkopolskie, w tym - z batami, szamotulskie, poloneza, mazura, krakowiaka, tańce z Pogórza Karpackiego, z okolic Rzeszowa. Grupa śpiewacza wykonała utwory wokalne, zarówno w oryginalnej manierze wielkopolskiej, jak i piosenki z różnych regionów Polski.

Gośćmi specjalnymi Koncertu byli uczniowie klasy 3c Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni, którzy wykonali popularne ludowe i biesiadne piosenki, m.in. „Hej Sokoły”.

Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali również członkowie Klubu Miłośników Tańca Towarzyskiego, działającego przy Wrzesińskim Ośrodku Kultury.


Partnerstwo projektowe:

  • Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”,
  • Wrzesiński Ośrodek Kultury,
  • Wrzesiński Klub Miłośników Tańca Towarzyskiego,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni,
  • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo.


Sporządziła:

Agnieszka Frąckowiak

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze