17-18.12.2016r. Gwiazdka "na sportowo i świątecznie" w Bieganowie

18 Gru 2016
1179 razy

 

W dniach 17 – i 18 grudnia 2016r. na Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie odbyła się Gwiazdka „na sportowo i świątecznie” w ramach realizacji projektu: XIII Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”, współfinansowanego ze środków dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, dotacji Gminy Kołaczkowo, Funduszu Sołeckiego Sołectwa Bieganowo i Zieliniec, sponsorów.

Spotkanie -17 grudnia br- miało charakter rekreacyjno-sportowy. Stąd w Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie odbyła się Spartakiada Sportowa „Integracja na sportowo i świątecznie”, skierowana do całych pokoleń. W ramach bloku sportowo-rekreacyjnego uczestnicy mogli wzmocnić swą sprawność fizyczną poprzez uczestnictwo w konkurencjach tj.: rzuty woreczkami do kosza, zbijanie kręgli, gra w „kości”, skoki na piłkach, podbijanie piłeczki rakietką pingpongową.  Zwycięzcy poszczególnych konkurencji, za zajęcie od I do III miejsca otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy - słodycze.

Gwiazdka –„Gala”-18.12.2016r. rozpoczęła się od wjazdu na Świetlicę Wiejską w Bieganowie Mikołaja na motorze Jamaha, wiozącego Agnieszkę Frąckowiak- Sołtyskę Bieganowa, która powitała uczestników imprezy, w tym i przybyłych gości, wśród których znaleźli się:

-Tadeusz Tomaszewski- Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,
-Czesława Konieczna–Sołtys Wsi Zieliniec,
-Małgorzata Pietrzak- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganowie,
-Zenon Jerzak-Radny Gminy Kołaczkowo,
-Adam Gierszewski-Radny Gminy Kołaczkowo,
-Paweł Mikołajczak-Firma Budowlana MALA Kołaczkowo,
-Ryszard Zjeżdżałka –Kierownik Artystyczny i choreograf Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”.

Gwiazdki w swoim założeniu mają na celu zintegrowanie środowisk lokalnych wokół przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, włączając rodziny, opiekunów, w tym osoby starsze –całe pokolenia w przygotowanie i organizację imprez, które kultywują wspólne tradycje świąteczne.

Stąd w Szkole Podstawowej w Bieganowie – w ramach „Warsztatów z zakresu rękodzieła”-dzieci, młodzież, dorośli przygotowywali wystrój Świetlicy, Kiermasz ozdób świątecznych, które można było nabyć podczas imprezy gwiazdkowej.

Wizytę świętego Mikołaja wręczającego słodkie podarunki poprzedził występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej w Bieganowie. Młodzież zaprezentowała „Bajkowe Jasełka”. W międzyczasie pomocnicy Św. Mikołaja częstowali przybyłych mieszkańców Bieganowa i okolic cukierkami.

W imprezie uczestniczyło około 300 osób.

Uczestnicy spotkania „Na Świątecznie” otrzymali podarunki w postaci paczek świątecznych (290 paczek), współfinansowanych ze środków: dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, dotacji Gminy Kołaczkowo, Funduszy Sołeckich Wsi Bieganowo i Zieliniec, sponsorów prywatnych).

Cykl Spartakiad „Na sportowo i świątecznie” w miejscowości Bieganowo zorganizowali:

  • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”-Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
  • Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie,
  • Rada Sołecka Wsi Bieganowo, Rada Sołecka Wsi Zieliniec, Szkoła Podstawowa w Bieganowie,
  • Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
  • Mieszkańcy Wsi Bieganowo.

 

Agnieszka Frąckowiak

 

Koordynator projektu

17.12.2016r. Gwiazdka "na sportowo"

 

18.12.2016r. Gwiazdka "na świątecznie"

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze