FIO 21.06.2015r. - XVI Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów w Bieganowie.

21 Cze 2015
454 razy

logowao 

W dniu 21czerwca 2015roku w Bieganowie odbył się XvI Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie, Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”- Grupa Odnowy Wsi w Bieganowie, których partnerami projektowymi w tym integracyjnym przedsięwzięciu były:

- Rada Sołecka, Szkoła Podstawowa w Bieganowie, Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
- Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie,
- Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie,
- Gmina Kołaczkowo,
- Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczkowie,
- Związek Gminny OSP Kołaczkowo,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Kołaczkowie,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Zielińcu,
- Rada Sołecka, Grupa Odnowy Wsi Budziłowo,
- Młodzieżowe Centrum Kariery w Gnieźnie,
- Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni.

W Pojedynku uczestniczyło 17 drużyn reprezentujących wsie:

GMINA KOŁACZKOWO:
Bieganowo, Żydowo, Gałęzewice, Kołaczkowo,Wszembórz,Cieśle Małe, Spławie,

GMINA WRZEŚNIA:
Goniczki, Węgierki, Gonice,

GMINA PYZDRY:
Kolonia Pietrzyków,

GMINA NEKLA:
Targowa Górka,

GMINA MIŁOSŁAW:
Lipie,

GMINA NIECHANOWO:
Jelitowo, Niechanowo, Gurowo,

GMINA CZERNIEJEWO:
Goranin.

A ponadto w konkurencjach w kategorii sołtysów wystąpiło 22 liderów/sołtysów poszczególnych wsi, tj.:

GMINA KOŁACZKOWO:
Bieganowo, Żydowo, Krzywa Góra, Gałęzewice, Kołaczkowo,Budziłowo,Wszembórz,Cieśle Małe, Spławie,

GMINA WRZEŚNIA:
Goniczki,Węgierki, Gonice,

GMINA PYZDRY:
Ksawerów, Rataje, Kolonia Pietrzyków,

GMINA MIŁOSŁAW:
Lipie,

GMINA NIECHANOWO:
Jelitowo, Niechanowo, Gurowo, Żelazkowo, Trzuskołoń,

GMINA CZERNIEJEWO:
Goranin.

W ramach Pojedynku Drużyn przeprowadzono następujące konkurencje sportowo-rekreacyjne:
rzut beretem, sztafeta „z miotłą”, wbijanie gwoździ w pal, rzut kaloszem pań, rzut kaloszem panów, gra „w kości” - dla seniorów, bieg w workach, toczenie beczki, przeciąganie liny.

Wyniki przedstawiają się w sposób następujący:

RZUT BERETEM:
1. Przemysław Gośka –Goranin,
2. Leopold Gąsiorek –Żydowo,
3. Leszek Dobrzykowski-Niechanowo.

SZTAFETA Z MIOTŁĄ:
1. Cieśle Małe,
2. Pietrzyków Kolonia,
3. Targowa Górka.

WBIJANIE GWOŹDZI W PAL:
1. Zbigniew Podlewski-Bieganowo,
2. Adam Walkowiak-Cieśle Małe,
3. Jarosław Kołodziejczak-Goniczki.

RZUT KALOSZEM PAŃ:
1. Jagienka Staszak-Spławie,
2. Paulina Musiał-Gurowo,
3. Danuta Idziaszek-Ciesle Małe.

RZUT KALOSZEM PANÓW:
1. Tomasz Chlebowski-Bieganowo,
2. Grzegorz Banaszak-Wszembórz,
3. Patryk Majchrzak-Pietrzyków Kolonia.

GRA W KOŚCI-SENIORZY:
1. Węgierki,
2. Spławie,
3. Targowa Górka.

BIEG W WORKACH:
1. Żydowo,
2. Jelitowo,
3. Cieśle Małe.

PRZECIĄGANIE LINY:
1. Gałęzewice,
2. Wszembórz,
3. Gonice.

TOCZENIE BECZKI:
1. Cieśle Małe,
2. Spławie,
3. Kołaczkowo.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DRUŻYN (I-XVII miejsce) PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:

I - Cieśle Małe-128pkt.
II – Pietrzyków Kolonia-100pkt.
III –Wszembórz-92pkt.
IV – Goniczki -91pkt.
V- Spławie-90pkt.
VI- Węgierki-84 pkt.
VII-Bieganowo-83pkt.
VIII-Gurowo-82pkt.
IX –Jelitowo-78 pkt.
X-Targowa Górka -77pkt.
XI –Żydowo-76pkt.
XII-Niechanowo-70pkt.
XIII-Gałęzewice -69pkt.
XIV-Goranin-61pkt.
XV-Gonice-58pkt.
XVI-Lipie-43pkt.
XVII-Kołaczkowo-42pkt.

W ramach Pojedynku Sołtysów przeprowadzono następujące konkurencje sportowo – rekreacyjne, w których finałowe miejsca zajęli:

JAZDA ŻÓŁWIA NA ROWERZE:
1. Jan Dobrychłop-Pietrzyków Kolonia,
2. Józef Lisiecki-Cieśle Małe,
3. Robert Ptaszyński –Budziłowo.

QUIZ WIEDZY O SAMORZĄDZIE,SPORCIE, UNII EUROPEJSKIEJ:
1. Jacek Siwka-Goranin,
2. Agnieszka Frąckowiak-Bieganowo,
3. Wioleta Dzienniak-Spławie.


RZUT LOTKĄ DO TARCZY:
1.Mariusz Kozielski-Krzywa Góra,
2.Antoni Rogulski-Trzuskołoń,
3.Robert Ptaszyński-Budziłowo.

GRA W KOŚCI:
1.Teresa Bartz –Niechanowo,
2.Józef Lisiecki-Cieśle Małe,
3.Agnieszka Frąckowiak – Bieganowo.

RZUT KALOSZEM DO CELU:
1. Andrzej Łyskawa –Rataje,
2. Józef Lisiecki-Cieśle Małe,
3. Kazimierz Kosmala –Węgierki.

KLASYFIKACJA OGÓLNA SOŁTYSI (I-III miejsce) :
I – Józef Lisiecki-Cieśle Małe-78 pkt.
II – Mariusz Kozielski-Krzywa Góra-69 pkt.
III – Agnieszka Frąckowiak-Bieganowo-64 pkt.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji sportowo - rekreacyjnych zarówno w klasyfikacji drużynowej wsi, jak i sołtysów otrzymali pamiątkowe medale. A ponadto w klasyfikacji drużyn - za zajęcie od I do VI miejsca reprezentacje wsi i- w klasyfikacji sołtysów za zajęcie od I do III miejsca, zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary.

Podczas imprezy organizatorzy zapewnili przybyłym liczne towarzyszące zawodom atrakcje tj.: zamki i in. urządzenia dmuchane dla dzieci, watę cukrową, popcorn; a ponadto- grochówkę, wyroby Spółdzielni Mleczarskiej we Wrześni: jogurty, maślanki, „gzikę wrzesińską” i in.

Dodatkowe gry i zabawy dla dzieci przeprowadziła KIDS ACADEMY, a mianowicie: na początku imprezy zaprezentowała się maskotka Kubuś, częstująca uczestników Pojedynku słodyczami. Następnie przebrani w stroje kowbojskie przedstawiciele Academy przeprowadzili: tańce animacyjne dla dzieci, konkurencje rekreacyjne tj.:przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, zabawy z Hula Hop i piłeczkami, pokaz baniek mydlanych.

Zaprezentowała swe kosmetyki również Firma Avon.

W przedsięwzięciu uczestniczyło ok.1000osób.

Projekt był został zrealizowany przy wsparciu: środków dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie (nt. w ramach realizacji projektu: Wielkopolska Akademia Obywatelska),Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, dotacji Urzędu Gminy Kołaczkowo, Funduszu Sołeckiego Sołectwa Bieganowo.

Agnieszka Frąckowiak

Kierownik projektu FIO

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze