FIO 24.06.2012r. - XIII Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów w Bieganowie.

24 Cze 2012
471 razy

baner cim2 

         W dniu 24 czerwca 2012 roku w Bieganowie  odbył się  XIII Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów.

        Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie, Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”- Grupa Odnowy Wsi w Bieganowie, których partnerami projektowymi w tym integracyjnym przedsięwzięciu były:

- Rada Sołecka, Szkoła Podstawowa w Bieganowie, Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,

- Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”,

- Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie,

- Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, 

- Gmina Kołaczkowo,

- Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczkowie, 

- Związek Gminny OSP Kołaczkowo, 

- Ochotnicza Straż Pożarna w: Zielińcu, Kołaczkowie, 

- Grupy Odnowy Wsi: Wszembórz, Budziłowo, 

- Rady Sołeckie: Wszembórz, Budziłowo, Zieliniec, Gałęzewice, Wszembórz, Budziłowo, Cieśle Małe, Cieśle Wielkie, Spławie

- Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni

- Mieszkańcy Bieganowa

  

W  Pojedynku uczestniczyły 14 drużyn  reprezentujących  wsie:

GMINA KOŁACZKOWO:

Bieganowo, Gałęzewice, Zieliniec, Krzywa Góra, Kołaczkowo, Wszembórz, Budziłowo, Cieśle Małe, 

GMINA WRZEŚNIA:

Goniczki, Sobiesiernie, Sołeczno,

GMINA MIŁOSŁAW:

Pałczyn, Czeszewo,

GMINA NEKLA:

Targowa Górka.

                A ponadto w konkurencjach w kategorii sołtysów wystąpiło 25 liderów (sołtysów) poszczególnych wsi, tj.:

GMINA KOŁACZKOWO:

 Bieganowo, Gałęzewice, Zieliniec, Krzywa Góra, Kołaczkowo, Wszembórz, Budziłowo, Cieśle Małe, 

GMINA WRZEŚNIA:

Goniczki, Sobiesiernie, Sołeczno, Węgierki,

GMINA MIŁOSŁAW:

Pałczyn, Czeszewo,

GMINA NEKLA:

Targowa Górka,

GMINA PYZDRY:

Ksawerów, Rataje, Ciemierów, Ciemierów Kolonie, Zamość, Dłusk, Pietrzyków,

GMINA NIECHANOWO:

Żelazkowo,

GMINA POBIEDZISKA:

Biskupice, Jerzykowo.

 

        W ramach Pojedynku Drużyn przeprowadzono następujące konkurencje sportowo-rekreacyjne: rzut beretem, podnoszenie odważnika, rzut kaloszem pań, zbijanie przeciwnika na równoważni, bieg w workach,  toczenie beczki, przeciąganie liny.

 

Wyniki przedstawiają się w sposób następujący:

 

RZUT BERETEM:

1.    Rafał Frąckowiak-Zieliniec,

2.    Rafał Poźniak-Budziłowo, 

3.    Roman Dzięcielewski-Sołeczno.

 

PODNOSZENIE ODWAŻNIKA:

1.     Tomasz Biedrowski-Krzywa Góra,

2.     Andrzej Zielniewicz-Targowa Górka,

3.     Sebastian Pańczak-Sobiesiernie.

 

RZUT KALOSZEM PAŃ:

1.     Justyna Bednarek-Gałęzewice,

2.     Monika Glapińska-Czeszewo,

3.     Grażyna  Łukasik-Zieliniec.

 

ZBIJANIE  PRZECIWNIKA NA RÓWNOWAŻNI

1.      Magdalena Waszak-Krzywa Góra  / 1 Dominik Regulski-Kołaczkowo,

2.      Damian Koralewski-Budziłowo,

3.      Krzysztof Pijacki-Goniczki.

 

BIEG W WORKACH: 

1.    Pałczyn,

2.    Budziłowo, 

3.     Wszembórz.

 

PRZECIĄGANIE LINY:

1.    Zieliniec,

2.    Bieganowo,

3.    Gałęzewice.

 

TOCZENIE BECZKI:

1.    Bieganowo,

2.     Pałczyn,

3.     Targowa Górka.

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DRUŻYN PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:

 

I -  ZIELINIEC -99 PKT.

II – BUDZIŁOWO-93PKT.

III –PAŁCZYN-86PKT.

IV – SOBIESIERNIE-83PKT.

V-  CIEŚLE MAŁE-82PKT.

VI- BIEGANOWO-78PKT.

VII- KRZYWA GÓRA-69PKT.

VIII- GAŁEZEWICE-68 PKT.

IX – TARGOWA GÓRKA-62PKT.

X – WSZEMBÓRZ- 58 PKT.

XI – GONICZKI – 53 PKT. 

XII – SOŁECZNO- 50PKT.

XIII- CZESZEWO – 48 PKT.

XIV- KOŁACZKOWO- 47 PKT.

 

 

          W ramach Pojedynku Sołtysów przeprowadzono następujące konkurencje sportowo – rekreacyjne, w których finałowe miejsca zajęli:

 

JAZDA ŻÓŁWIA NA ROWERZE:

1. Józef Lisiecki -Cieśle Małe,

2.Wiesław Urbaniak-Gałęzewice,

3.Zbigniew Piszczatowski-Czeszewo.

 

RZUT PODKOWĄ DO CELU:

1.Kazimierz Kosmala-Węgierki,

2.Leszek Dobrzykowski-Żelazkowo,

3.Mariusz Kozielski-Krzywa Góra.

 

RZUT LOTKĄ DO TARCZY:

1.Grzegorz Roszak-Kołaczkowo,

2.Kazimierz Kosmala –Węgierki,

3.Zofia Przybylska-Pałczyn.

 

RZUT WORECZKAMI DO KOSZA:

1.Grzegorz Roszak Kołaczkowo,

2.Anna Szklarkowska-Ksawerów,

3.Józef Lisiecki-Cieśle Małe.

 

RZUT  KALOSZEM  DO CELU

1.    Mariusz Kozielski-Krzywa Góra,

2.    Agnieszka Frąckowiak-Bieganowo,

3.    Józef Lisiecki-Cieśle Małe.

 

 

KLASYFIKACJA OGÓLNA SOŁTYSI (I-VI miejsce) :

I – Józef Lisiecki-Cieśle Małe-70PKT.

II – Wiesław Urbaniak –Gałęzewice-61PKT.

III – Grzegorz Roszak-Kołaczkowo-52PKT.

IV – Kazimierz Kosmala-Węgierki-50PKT.

V – Wioletta Przybylska-Zieliniec-47PKT.

VI –Mariusz Kozielski-Krzywa Góra-46pkt.

 

Ponadto OSP w Kołaczkowie przeprowadziła konkurencje sportowe dla najmłodszych –Tor przeszkód:

1.Wiktor Grabowski, Dominik Regulski-Kołaczkowo

2.Krzysztof Pijacki-Goniczki

3.Karol Zieleniewicz, Bartosz Boroniec-Targowa Górka.

 

                   Zwycięzcy poszczególnych  konkurencji sportowo - rekreacyjnych zarówno w klasyfikacji drużynowej wsi , jak  i sołtysów otrzymali pamiątkowe medale. A ponadto w klasyfikacjach  drużyn i sołtysów - za zajęcie od I do VI miejsca reprezentacje wsi  i liderzy otrzymali  pamiątkowe puchary. 

 

                  Podczas imprezy organizatorzy zapewnili przybyłym liczne  towarzyszące zawodom atrakcje tj.: Prezentację Tańców wielkopolskich i góralskich Zespołu Pieśni i Tańca Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska”, zamki i in. urządzenia dmuchane dla dzieci, grochówkę, kiełbasę z grilla, wyroby Spółdzielni Mleczarskiej we Wrześni : jogurty, maślanki, „gzikę wrzesińską” przejażdżki konne.

             

 Swą obecnością Pojedynek uświetnili zaproszeni goście:

-Tadeusz Tomaszewski-Poseł Na Sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie,

-Waldemar Grzegorek -Wicestarosta Wrzesiński,

-Józef Szafarek- radny powiatu wrzesińskiego,

-Stanisław Dolaciński-Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie,

-Franciszek Kosicki- Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów w Koninie,

-Wojciech Majchrzak-Wójt Gminy Kołaczkowo,

-Jerzy Woś-Przewodniczący Rady Gminy Kołaczkowo,

-Czesław Kozielski-Wiceprzewodniczący Rady Gminy Nekla,

-ks. Mariusz Wiśniewski-Proboszcz Parafii pw. Św. Krzyża w Bieganowie,

-Michał Stefański-Prezes ZG OSP Kołaczkowo,

-Kazimierz Konieczny-Prezes OSP Zieliniec,

-Edmund Kubis-Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczkowie,

-Grzegorz Banaszak- radny Gminy Kołaczkowo,

-Jan Frąckowiak- radny Gminy Kołaczkowo,

-Adam Gierszewski- radny Gminy Kołaczkowo,

-Michał Michałowski- radny Gminy Kołaczkowo,

-Waldemar Stefański-Kierownik Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,

-Leszek Dobrzykowski-radny Gminy Niechanowo,

-Roman Świtek-radny Gminy Miłosław,

 

Projekt był  został zrealizowany  przy wsparciu środków dotacji   Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie (nt.w ramach realizacji projektu: Centra Integracji Międzypokoleniowej „CIM-II”),Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, dotacji Urzędu Gminy Kołaczkowo.

 

W przedsięwzięciu uczestniczyło ok.1000 osób.

 

Agnieszka Frąckowiak

Kierownik projektu FIO

 

log1

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oficjalna strona internetowa Sołectwa Bieganowo w gminie Kołaczkowo. Najświeższe informacje o bieżących wydarzeniach i przedsięwzięciach realizowanych  przez sołectwo i skupione wokół niego organizacje.

Najpopularniejsze

Najnowsze